Cineforum – Nooit op zondag (Jules Dassin, 1960) - Taalhuis Amsterdam

Cineforum – Nooit op zondag (Jules Dassin, 1960)

We verwelkomen je graag in onze geïmproviseerde bioscoop om klassiekers en verborgen parels uit het Middellandse Zeegebied te bekijken!

Films zijn een nuttig medium om een taal te leren en een rijk inkijkje in de cultuur van een land of gebied te hebben. Daarom organiseren wij jaarlijks het Cineforum: een reeks filmvertoningen voor iedereen die van de cultuur en de talen van het Middellandse Zeegebied houdt en meer wil leren.

Elke maand toveren we onze school om tot een knusse bioscoop om samen een film in een van de Taalhuis talen te kijken. Het thema van dit seizoen is “vrouwen”, waarbij we films over en van vrouwen uit het Middellandse Zeegebied en Nederland bekijken. We tonen alle films in de originele taal, met Engelse ondertiteling. Voorafgaand is een korte introductie door een moedertaalspreker om nog meer van de film te kunnen genieten.

We sluiten de avond af met een drankje in ons café, waar je samen met andere film- en taalliefhebbers de film kan nabespreken (of gewoon van je drankje kan genieten).

Deze maand is Griekenland aan de beurt! We kijken Nooit op zondag (1960) van Jules Dassin. 

Zaterdag 11 april 2026 19:00-22:00 uur
Gerard Doustraat 220
Kaartje: €17,50 (inclusief 1 drankje)

Programma:
19:00 uur – Introductie
19:15 uur – Start film
21:00 uur – drankjes en napraten

Over de film
Oorspronkelijke titel: Ποτέ την Κυριακή (Pote tin Kyriaki)
Regisseur: Jules Dassin
Jaar: 1960
Duur: 1u37m
Taal: Grieks
Ondertiteling: Engels

Deze klassieke komedie uit 1960 van Jules Dassin vertelt het verhaal van Ilya, een vrijgevochten en zelfstandig werkende sekswerker in Piraeus, die iedere dag werkt, behalve op zondag. Homer (gespeeld door Jules Dassin) is een Amerikaanse toerist die zichzelf als een “Pygmalion” ziet en besluit om Ilya “op het rechte pad” te brengen. 

De titelsong van Manos Chatzidakis (1925-1994) werd een grote hit en won de Academy Award voor beste  originele nummer. Ilya wordt vertolkt door Melina Merkouri (1920-1994), die niet alleen als actrice bekend is in Griekenland maar ook als politiek activist en minister van Cultuur en Sport van 1980-1989.

Andere films in ons Cineforum:

“Due Partite” (Cristina Comencini, 2009)
“Volver” (Pedro Almodóvar, 2006)

Tickets

Geen kaarten beschikbaar

Waarom je Taalhuis Cineforum niet mag missen:

  • Een moedertaalspreker is altijd aanwezig om een korte introductie te geven, vragen te beantwoorden en om meer (culturele) inzichten te geven.
  • Een gezellige plek om samen te komen met andere film- en taalliefhebbers.
  • De ideale manier om een taal te leren!

Het Boze Oog is een belangrijk symbool voor verschillende culturen. Weet jij wat het in het Grieks betekent?

icon_mail icon_phone facebook twitter instagram linkedin youtube curl icon_location icon_close icon_clock icon_calender icon_arrow-black icon_arrow-white dropdown icon_min icon_plus placeholder books France_02 calendar clock location Created with Sketch.