Italië is niet slechts één land, maar veel verschillende landschappen, tradities en keukens. Tijdens deze wijnproeverij neemt onze gastvrouw Barbara Summa je mee van noord naar zuid. Ontdek hoe klimaat, geschiedenis en lokale culturen van invloed zijn op wat er uiteindelijk in je glas belandt.
Zaterdag 24 oktober 2026, 16:30-17:15, Gerard Doustraat 220.
Deze workshop is onderdeel van Festa della lingua Italiana. Om mee te kunnen doen met de wijnproeverij dien je ook een kaartje voor het festival te hebben. Klik hier om meer te lezen over het festival en je kaartje te bemachtigen.
Bekijk ook: Italië door een wijnglas: Vulkanen in een glas
Over de gastvrouw:
Barbara Summa is schrijver, congrestolk, docent Italiaans en sommelier (AIS). Sinds 1995 woont ze in Amsterdam waar ze werkt op het snijvlak tussen Italië en Nederland op het gebied van taal, cultuur, literatuur en gastronomie. Met haar platform Madrelingua organiseert zij culturele cursussen, wijnproeverijen, culinaire workshops en taalreizen naar Abruzzo. In haar werk en activiteiten draait het niet alleen om de techniek maar juist om het verhaal: wijn, eten en literatuur vormen de toegangspoort tot de Italiaanse cultuur.
zaterdag 24 oktober 2026